O nás

Před založením Hispániky byla situace španělštiny v Brně smutná. Její výuce se nikdo nevěnoval vážně. Pro jazykové školy byla až třetím či čtvrtým jazykem. Kvalitní materiály byly obtížně dostupné, hodiny nezáživné a přeplněné.

V roce 2012 jsme proto založili Hispániku, specializovanou jazykovou školu a centrum na španělštinu. Dnes nabízíme skupinové i individuální kurzy španělštiny pro všechny úrovně, přípravu na certifikáty DELE, španělštinu pro děti, obchodní španělštinu, překlady, tlumočení a lokalizace. Ke všemu máme skladem desítky kvalitních učebnic a materiálů. Naši lektoři jsou rodilí mluvčí, kteří znají jazyk studentů.

Sídlo

V současnosti učíme španělštinu a češtinu na adrese Křenová 73 v Brně. Naše prostory jsou moderně vybavené a s občerstvením. Studenti mají k dispozici bezdrátové internetové připojení, mapy a v naší knihovničce mohou nahlédnout do pomocných materiálů a učebnic. Všechny učebnice a materiály si u nás mohou přímo zakoupit.

Pro výuku používáme řadu učebnic Prisma, Nuevo Prisma, Cronómetro a Clan 7 od nakladelství Edinumen. Od stejného nakladatelství využíváme také podkladové materiály pro specializované hodiny jako obchodní a pracovní španělštinu.

Pro výuku češtiny máme pro naše studenty připraveny naše exklusivní materiály, které je provedou češtinou krok po kroku s vysvětlením ve španělštině. Dozví se všechny triky, jak vyslovovat správně a jak snadno a rychle na pády v češtině.


Těšíme se na Vaši návštěvu!Metodika pro španělštinu

Časem jsme vyvinuli naši vlastní metodiku na výuku španělštiny a dalších románských jazyků, díky které budete schopni opravdu mluvit cizím jazykem již od prvních hodin. Spousta lidí tvrdí, že jsou na jazyky hloupí, nebo že jim nejdou. Ale přitom jediné, co neví, je jak na to. Jak je napsáno na naší úvodní stránce - "Jazyk je jen nástroj". A podle tohoto hesla k výuce přistupujeme. Mluvit jiným jazykem je jako používat pouze jiné nástroje se svými specifiky. A jelikož se jedná o nástroj, je třeba jej používat. Žádné biflování slovíček ani otravná doplňování vět či překlady - to nechme na školy a překladatele. Naše metoda je založena na aktivním používání jazyka již od první hodiny.

Malé děti jsou schopny se naučit spousty jazyků na velmi dobré úrovni za krátký čas. Obdobným způsobem toho budete moci dosáhnout i Vy.

Výhody naší metodiky pro španělštinu

 • mluvíte cizím jazykem již od první hodiny
 • metoda je založena konverzaci - minimálně polovinu času mluvíte Vy
 • vhodné v podstatě pro kteroukoliv úroveň pokročilosti
 • jazyk se naučíte používat přirozeně
 • pokrok je velmi rychlý a znatelný, v porovnání s jinými metodami
 • již od prvních hodin se dovídáte jak se cizí jazyk učit i sami

Metodika pro češtinu pro cizince

Stejně jako u španělštiny, je naše metodika založená na konverzaci. Čeština je ale stejně jako jiné slovanské jazyky poněkud komplikovanější kvůli pádům a výslovnosti. To ale neznamená, že se člověk, pro nějž není čeština mateřským jazykem, nemůže naučit obstojně a česky. Cizinci se u nás naučí jak k češtině přistupovat, jak ji uchopit. Zároveň s jazykem jde ruku v ruce i kultura, kterou neopomíjíme. Výuku zakládáme na praktických věcech, se kterými se cizinec žijící v ČR může každodenně setkat. Máme také spoustu výslovnostních metodik a pomůcek, díky kterým se nikdo nebude muset stydět za svoji výslovnost.

Výhody naší metodiky pro češtinu

 • česky se mluví již od první hodiny
 • metoda je založena konverzaci - minimálně polovinu času mluví student
 • vhodné v podstatě pro kteroukoliv úroveň pokročilosti
 • jazyk se učí používat přirozeně
 • pokrok je velmi rychlý a znatelný, v porovnání s jinými metodami
 • již od prvních hodin se student dovídá, jak k jazyku přistupovat a učit se sám
 • specializovaný přístup pro mluvčí španělštiny


Zaujala Vás naše metodika výuky? Zkuste si vybrat z naší nabídky skupinových kurzů španělštiny, kurzů španělštiny pro firmy či můžete zvolit přímo individiuální kurzy španělštiny. Pokud si s výběrem kurzu nevíte rady nebo potřebujete poradit, navštivte nás v naší kanceláři nebo nás kontaktujte přímo.Partneři

Studenti Alliance Française Brno u nás mají slevu 5%
Studenti Österreich Institut Brno u nás mají slevu 5%
Největší festival španělské a latinskoamerické hudby, tanců a kultury ve střední Evropě
Pravá španělská paella se spoustou autentických surovin, připravovaná španělským kuchařem.
Flamenco obchod je internetový obchod s potřebami na flamenco, provozovaný profesionální tanečnicí a lektorkou flamenca Anetou Suchomelovou. Prodej vějířů, kastanět, bot na flamenco, sukní na flamenco aj. Kurzy flamenca a nabídka vystoupení.
Španělské knihkupectví v České republice
Centrum španělské kultury a vzdělávání v Klatovech
Stránka Latinoameričanů nejen v Praze
Efektivní doučování matematiky v Brně
Soběstačné domy a technologie budoucnosti